Blog > Komentarze do wpisu

PAN TOMASZ

Czwartek, 18 czerwca

Pan Tomasz mieszka w bloku na Plantach od zawsze. W wakacje skończy 103 lata. Znam Pana Tomasza od bardzo dawna. Wcześniej podziwiałam Go, patrząc przez okno mojego sklepiku, gdy punktualnie o godz. 14. otwierał drzwi do klatki schodowej, gdzie mieszkał  Jego syn z synową. Szedł do nich na obiad. Gdy synowa umarła przestałam Go widywać z okna mojego sklepiku.  Zaczęliśmy się natomiast spotykać na ul. Cichej kilka minut po godzinie 7. rano. Właśnie o tej porze Pan Tomasz wraca do domu. Ja idę do pracy do mojego sklepiku. Pan Tomasz już zdążył być w kościele, już zdążył po drodze kupić sobie śniadanie w którymś z pobliskich sklepików i właśnie wraca do domu. Kłaniamy się sobie i uśmiechamy się do siebie. Czasem nawet zamienimy kilka zdań. Pan Tomasz idzie ulicą – nie chodnikiem. Mówi, że mu wygodniej, że nogi już nie te - jakieś ciężkie się porobiły, a chodnik jest bardzo nierówny i woli iść ulicą. Zapewnia mnie, że bardzo uważa na samochody.

Ja znam ten chodnik  40 lat (odkąd zamieszkałam w Radomiu).   Pan Tomasz zapewne zna ten chodnik jeszcze dłużej.  Czy doczeka nowego chodnika? Jest szansa.

W Budżecie Obywatelskim na 2016 rok znalazł się projekt remontu chodnika na ul. Cichej (strona 10 poz. 13).  Trzeba tylko zagłosować na ten projekt. Tak bym chciała zobaczyć Pana Tomasza spacerującego nowym chodnikiem. Bardzo proszę Czytelników mojego bloga, moich Znajomych na FB  - pójdźcie na głosowanie i zaznaczcie krzyżykiem 5   pod poz. 13 na stronie 10. Przekażcie także moją prośbę dalej.

Może się uda.

 

Sobota, 20 czerwca

Wczoraj moja czytelniczka złożyła reklamację do tego artykułu. Bardzo miłą reklamację. Dowiedziałam się od niej, że ulicą Cichą chodzi także Pani Helena. Pani Helena jest sąsiadką Pana Tomasza. Mieszkają w tym samym bloku i w tej samej klatce schodowej. Pani Helena w maju skończyła 103 lata. I jak tu nie wyremontować im chodnika?

Panie Prezydencie! Może nie czekajmy do 2016 roku!czwartek, 18 czerwca 2015, walentyna.pawelec

Polecane wpisy

  • Nowy blog

    Dalszy ciąg na blogu "W Sobótkowie" . Zapraszam.

  • NOWOROCZNIE

    Nadchodzi Nowy Rok. Niedługo będzie wiosna. Świat zazieleni się i zakwitnie. Rozkręci się kolejny radomski rok, a minione radomskie lata opisane przeze mnie na

  • Nowa ulica Bławatna

    Ulica jeszcze w remoncie, ale już jeździmy.