Blog > Komentarze do wpisu

BUDŻET OBYWATELSKI

Dziś przy kościele na Plantach głosowaliśmy na "Budżet Obywatelski 2016".

Punkt mobilny pracował od godziny 9:30 do 12:00.

Zagłosowało ok. 130 osób.

Jednym z głosujących był Pan Tomasz. O Panu Tomaszu i o Pani Helenie pisałam w poprzedniej notatce. Pan Tomasz przyszedł na głosowanie sam ok. godz. 9. Przyszedł na to głosowanie specjalnie, bo na Mszy Świętej był rano. Mnie udało się nawet porozmawiać chwilkę z Panem Tomaszem. Pan Tomasz wierzy, że już niedługo dzięki takiej akcji nie będzie musiał chodzić jezdnią, tylko nowym chodnikiem.

Jak się dowiedziałam - Pan Tomasz i Pan Szymon kiedyś mieszkali w tym samym bloku, nawet w tej samej klatce schodowej. Jak to się mówi: góra z górą się nie zejdzie, ale ludzie tak. Co za spotkanie.

Ja też wierzę, że będę tym chodnikiem chodziła jeszcze bardzo długo. Wierzy w to również Pan Wacław (91lat), który od lat wspiera mnie w działaniach Koła Poezji Nie-Odkrytej "Szuflada". 

Projekt na który dzisiaj głównie głosowaliśmy to remont chodnika ul. Cichej. Głosowanie nie jest jeszcze zamknięte. Przypomnę, że ci którzy jeszcze nie wzięli udziału w głosowaniu nad budżetem mogą to zrobić przez internet lub pójść do wyznaczonych punktów (przypominam w książeczce strona 10, poz. 13). Głosowanie trwa do 10 sierpnia. Być może uda się nam zorganizować jeszcze taką akcję jak dzisiejsza.  Rozpatrujemy termin 2 sierpnia.

Dziś nie udało się zagłosować Pani Helenie - może uda się następnym razem.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy poprzez organizację czy udział w głosowaniu włączyli się w sprawę remontu tego chodnika.

niedziela, 05 lipca 2015, walentyna.pawelec

Polecane wpisy

  • Nowy blog

    Dalszy ciąg na blogu "W Sobótkowie" . Zapraszam.

  • NOWOROCZNIE

    Nadchodzi Nowy Rok. Niedługo będzie wiosna. Świat zazieleni się i zakwitnie. Rozkręci się kolejny radomski rok, a minione radomskie lata opisane przeze mnie na

  • Nowa ulica Bławatna

    Ulica jeszcze w remoncie, ale już jeździmy.